Начало  |  Регистрация  |  Вход
Български  |  English

Събития :: В България

Тук можете да намерите информация за събития в България, имащи отношение към биоразнообразието.

Стартира Проект Родопи

На 30.06.2004 год. с пресконференция в Министерство на земеделието и горите (МЗГ), официално стартира проект "Опазване на глобално значимото биологично разнообразие в ландшафта на Родопите". Това е съвместен проект на Програмата на ООН за развитие (ПРООН) и МЗГ.

Стратегическа цел на проекта, наричан още GEF Проект Родопи, е опазване на глобално значимото биоразнообразие чрез съхранение на биологичната и културна мозайка от местообитания, видове и земеползване, които съставляват ландшафта на Източните и Западните Родопи. Стратегическата цел ще бъде постигната чрез две непосредствени цели насочени към:

1/ постигане на ефективно функциониране на системата за опазване на ландшафта в природните паркове Източни Родопи и Западни Родопи и

2/ интегриране от заинтересованите страни на опазването на биоразнообразието в управлението на природните ресурси и политиките и практиките за икономическо развитие.

Проектът, с общ бюджет 3,545,460 щ.д., е финансиран от Глобалния фонд за опазване на околната среда (ГФООС). Проектът е осигурил паралелно съфинансиране от следните институции: МЗГ, Министерство на околната среда и водите, ПРООН България и Швейцарското правителство на обща стойност от 14,583,246 щ.д.

 

Интернет страница: www.undp.bg/rhodope/

Втора международна конференция за екологична защита на планетата Земя

Втора международна конференция за екологична защита на планетата ЗемяБио-околна среда и био-култураМеждународни експерти и хора, вземащи решения се събраха от 5 до 8 юни, 2003 год. в Националния дворец на културата, София, за да подкрепят едно ново виждане в областта на опазването на околната среда, целящо да подобри качеството на живота в световен план. Конференцията демонстрира международното сътрудничество в науката и приложните технологии, насочени към нови и подобрени решения на проблеми, свързани с водата и енергията. В тази рамка, изложбата на приложни технологии, изобретения и нови патенти, осигури възможности за нови инвестиции и развитие.Официален сайт на конференцията

Четвърти Празник на биологичното земеделие

18 септември, 2004 - събота, от 10.00 часа, в Южния парк в София

Организатори на проявата са Фондация “Биоселена" – една от водещите организации в областта на биоземеделието, с активната подкрепа на Министерство на земеделието и горите (МЗГ) и Швейцарската агенция за развитие и сътрудничество (SDC).

По този повод МЗГ и Фондация “Биоселена" обявяват традиционните вече конкурси за: “Най-добър биологичен фермер на 2004 г." “Населено място с най-много биологични фермери през 2004 г." “Най-добър журналист, отразяващ биологичното земеделие в България за 2004."

Като национално събитие, Празник на биологичното земеделие е проведено за първи път през 2001 година. Празникът дава възможност да се представи на широката общественост биологичното земеделие, преработка и търговия, като начин на производство, щадящ околната среда и биологичните продукти като качествена и здравословна храна.

Повече информация: http://www.mzgar.government.bg/PressInfo/Messages/nn.asp?u_id=740

Пети национален празник на биологичното земеделие

На 17 септември 2005 г. (събота) от 10.00 часа при централния вход на Южния парк, III част, в София, за пета поредна година се провежда Празникът на биологичното земеделие. Тази инициатива дава възможност да се представи на широката общественост биологичното земеделие като начин на производство, щадящ околната среда, а биологичните продукти - като качествена и здравословна храна. Организатори са Фондация “Биоселена" , с подкрепата на Министерство на земеделието и горите и с финансовото съдействие на Швейцарската агенция за развитие и сътрудничество (SDC).

Заключителен семинар по проект “Национална самооценка на възможностите на България

Министерски семинар:

Представяне ролята и ангажиментите на заинтересованите страни за изпълнение на Стратегия и План за осигуряване на необходимия капацитет на България за изпълнение на задълженията по Рамкова конвенция на Обединените нации по изменение на климата, Конвенция на Обединените нации за биологичното разнообразие и Конвенция на Обединените нации за борба с опустиняването.

Събитието ще се състои на 27 октомври, 2004 г. в зала “Сердика" в хотел “Шератон", гр. София. На заключителния Министерски семинар по проект “Национална самооценка на възможностите на България за глобално управление на околната среда" ще бъде представен финалният документ по проекта - Стратегия и План за осигуряване на необходимия капацитет на България за изпълнение на задълженията по Рамкова конвенция на Обединените нации по изменение на климата, Конвенция на Обединените нации за биологичното разнообразие и Конвенция на Обединените нации за борба с опустиняването. Проект "Национална самооценка" е съвместна инициатива на Министерство на околната среда и водите и Програма на ООН за развитие, финансирана от средства на Глобалния екологичен фонд (GEF).

Поканени са повече от 300 представители на заинтересованите страни и донорски организации, имащи отношение към изпълнение на ангажиментите на страната по гореспоменатите конвенции на ООН.

Подробна информация за проекта и неговите междинни резултати можете да намерите на Интернет страницата http://chm.moew.government.bg/ncsa/

<< 1 2 3 >>
Българският CHM бюлетин  |  Обратна връзка  |  Мета търсене